از چندی پیش میکروتورچ رکرو هم به سبد محصولات شرکت سمیر اضافه شد. ابزاری کاربردی و جذاب که می‌تواند پذیرایی شما در کافه یا خانه را رنگ و رویی دیگر ببخشد و حسابی سرگرم‌تان کند. خیلی‌ها به صورت کلاسیک از میکروتورچ برای برشته کردن سطح کرم‌بروله و یا سوخاری کردن مارشملو و پنیرپیتزا استفاده می‌کنند. ما در این مطلب می‌خواهیم پنج استفاده‌ی بامزه و متفاوت از تورچ را به شما پیشنهاد کنیم:

تصویر پرتقال یا گریپ‌فروت برشته هم تازه‌ است، هم جذاب. می‌توانید روی برش‌های این مرکبات کمی هم شکر قهوه‌ای بپاشید و میوه را کاراملی کنید.

بچه‌ها عاشق پاستیل و مارشملو هستند. برای پذیرایی با این خوردنی جذاب کافی ست پاستیل را بگذارید روی مارشملو و هرکدام را بین ۲ تا ۱۰ ثانیه حرارت بدهید. یک پاستیل، یک مارشملو و یک نتیجه‌ی جذاب.

از ترکیب موز و کره‌ی بادام‌زمینی لذت می‌برید؟ دست‌به‌کار شوید و مقداری کره‌ی بادام‌زمینی را روی یک حلقه‌ی موز بگذارید و بین ۲ تا ۱۰ ثانیه شعله را روی آن‌ها بگیرید. از طعم دودی کره‌ی بادام‌زمینی هم بچه‌ها لذت می‌برند و هم بزرگسالان.

از زیبایی زیتون روی ظرف سالاد یا کنار غذا همه خبر دارند. برای کمی تنوع در ظاهر غذا زیتون‌های سبز را پنج ثانیه زیر شعله‌ی تورچ نگه دارید.

توت‌فرنگی مدت‌هاست که پای ثابت منوی کافه‌ها شده. به‌خصوص از وقتی استفاده از میوه در سالادهای سبز و رنگی فراگیر شد. برای جذابیت بیشتر طعم و ظاهر این میوه می‌توانید کمی پنیر بلوچیز را روی نصف توت‌فرنگی بگذارید و بین ۵ تا ۱۰ ثانیه حرارت بدهید تا پنیر گرم و کمی ذوب بشود.

و این هم میکرو تورچ (مشعل) رکرو که در دو رنگ نقره‌ای و مشکی موجود است و تمام این کارهای هیجان‌انگیز را می‌توانید با آن انجام بدهید. میکروتورچ با گاز فندک پر می‌شود و می‌توانید در مهمانی‌ها یا دورهمی‌هایتان این کارها را جلوی مهمانان انجام بدهید و تجربه‌ای نو برایشان رقم بزنید.