قهوه درست کردن در خانه به‌خصوص برای مهمان‌ لذتی وصف ناشدنی دارد. زمانی که بوی خوش قهوه میان گفت‌و‌گوهای نزدیک دوستانه می‌پیچد و نشاط را به معاشرت‌ها می‌آورد. برای بسیاری از علاقه‌مندان به قهوه همواره این سوال پیش می‌آید که چه‌طور در خانه خوب قهوه دم کنند. در این مطلب کوتاه به پنج قانون دم کردن قهوه با موکا اکسپرس (Moka Express) در خانه، طبیعت و محل کار می‌پردازیم. پنج قانونی که کمپانی سگافردو پیشنهاد می‌کند و می‌گوید رعایت کردن‌شان قهوه‌ی خوش‌طعم‌تری را برای‌تان فراهم می‌کند.

۱) کیفیت آب را فراموش نکنید
بهتر است برای دم کردن قهوه با قهوه‌ساز موکا پات یا همان موکا اکسپرس از آب معدنی استفاده کنید. آب‌ سنگین شهری روی طعم قهوه اثر می‌گذارد و تلخی نامطبوع به آن اضافه می‌کند. برای پرهیز از آمدن این تلخی نامطبوع به فنجان‌تان، آب معدنی را فراموش نکنید.

۲) اندازه‌ها را رعایت کنید
مخزن آب موکاپات را حتماً تا زیر سوپاپ آن پر کنید و بخش مربوط به سابه‌ی قهوه را نیز کامل پر کنید، اما نکوبید.

۳) شعله روی گاز را کم کنید
شعله‌ی زیر موکاپات را زیاد نکنید. برخی گمان می‌کنند با زیاد کردن شعله قهوه‌ی غلیظ‌تری به دست می‌آید و فرآیند دم کردن قهوه به این روش هم زودتر انجام می‌شود. اشتباه نکنید… شعله‌ی گاز را کم نگه دارید و بگذارید آب «سرد» به آرامی گرم بشود، جوش بیاید و از قهوه عبور کند.

۴) قبل از نوشیدن هم بزنید
قبل از ریختن قهوه در فنجان، کمی آن را با یک قاشق چای‌خوری در همان قهوه‌ساز هم بزنید تا قهوه‌ی دم شده عطر و طعم یکدست داشته باشد. قهوه را هرچه زودتر بعد از آماده شدن بنوشید تا لذت بیشتری از عطر و طعم تازه‌ی آن ببرید.

۵) مراقب موکاپات باشید
شست‌و‌شوی قهوه‌ساز بعد از دم کردن قهوه یکی از کلیدی‌ترین نکات است. به‌هیچ‌وجه از مایع شوینده برای شستن موکا اکسپرس استفاده نکنید و فقط آن را با آب گرم بشویید. هنگام شستن دقت کنید دانه‌های قهوه روی واشر نمانده باشد و قهوه‌ساز حسابی تمیز بشود. اگر مدت زیادی ست از موکاپات خود استفاده نکنید، دو تا سه بار با میزان کمتری سابه‌ی قهوه با موکاپات قهوه دم کنید و دور بریزید. این کار را برای موکاپات تازه‌خریداری شده هم انجام بدهید تا طعم نامطبوع قهوه‌ی مانده و یا فلز وارد فنجان‌تان نشود.

 

قهوه‌ی تازه‌دم، نوش جان‌تان