برای اینکه یک ایروپرس اصل را از ایروپرس قلابی تشخیص بدهیم چه نکاتی را لازم است بدانیم؟ این مطلب به سوال‌های شما درباره ویژگی‌های ایروپرس اصل می‌پردازد. اما قبل از آن باید به این سوال پاسخ بدهیم که چرا باید ایروپرس اصل بخریم؟

در دنیایی که امروزه ما زندگی می‌کنیم پرهیز از مواد مضر و سرطان‌زا یکی از اصول مهم زندگی سالم است. بسیاری از افرادی که به سلامت غذایی خود اهمیت می‌دهند از ظروف پلاستیکی به‌خصوص وقتی با مواد غذایی گرم سروکار داریم پرهیز می‌کنند. جنس بدنه‌ی ایروپرس و پلاستیک انتهای پیستون آن نیز از این جهت اهمیت پیدا می‌کنند. همان‌طور که در عکس بالا می‌بینید، سیر تولید ایروپرس به نحوی بوده که در نهایت شفافیت در بدنه‌ی این ابزار فدای بی‌ضرر بودن جنس پلاستیکی آن شده. ایروپرس اصل در مجاورت با آب داغ و قهوه هیچ‌گونه آسیب پنهانی به انسان نمی‌رساند و از نظر طول عمر نیز بادوام‌تر است.

امروزه در بازار با قیمت پایین‌تری ایروپرس‌هایی یافت می‌شود که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را ندارند و صرفا برای مدت کوتاهی شبیه به ایروپرس اصل عمل می‌کنند. کسانی که از ایروپرس قلابی استفاده کرده‌اند از ناپایداری بدنه‌ی آن و ترک خوردن‌اش وقت فشار دادن پیستون گلایه داشته‌اند و شل شدن تدریجی پلاستیک سر پیستون. تصاویری که در زیر می‌بینید به شما کمک می‌کند تا ایروپرس اصل را از قلابی تشخیص بدهید.