شاید به خیلی‌‌ها از کودکی گفته باشند که در برپا کردن آتش بزرگ در طبیعت پرهیز کنند. بارها و بارها جنگل‌ها به خاطر اشتباه آدم‌ها در برپا کردن آتش در جوار درخت‌ها، آتش گرفته‌ و سوخته‌اند. حالا تکلیف عاشقان طبیعت و آن‌هایی که عادت به کمپ کردن در طبیعت دارند چیست؟ آتش را قبل از رفتن خاموش کنند؟ آتشِ بزرگ نگیرانند؟ یا الان که وارد ماه‌های پربارش سال شده‌ایم، اگر در طبیعت بخواهیم چای یا قهوه برای خودمان دم کنیم چاره چیست؟ با چوب و برگ خیس؟ حالا اگر یک روز صبح در کمپینگ از چادر بیرون آمدیم و هوس تخم‌مرغ برای صبحانه کردیم، چطور باید آتش فراهم کنیم؟ پیشنهاد ما شعله‌ی همراه رکرو ست.

با همراه داشتن برنر رکرو و پایه آن می‌توانید به‌کلی نگرانی بابت آتش برپا کردن خارج از خانه را کنار بگذارید. شعله همراه رکرو با گاز بوتان یا همان گاز فندک پر می‌شود و شعله‌ی آن از خیلی کم تا خیلی زیاد قابل تنظیم کردن است. بیش از یک ساعت شعله‌ی مداوم دارد و نه طبیعت را به خطر می‌اندازد و نه در هوای بارانی و خیس دست‌تان را از آتش و گرما کوتاه می‌کند. برنر رکرو را بدون پایه زیر قهوه‌ساز سایفون هم می‌توانید بگذارید و اگر پایه را نیز همراه شعله بخرید، از آن به عنوان اجاق گاز هم می‌توانید استفاده کنید. جایگزینی برای پیک‌نیکی‌های قدیم یا کپسول‌هایی که وزن‌شان کمی سنگین است و اگر پای پیاده‌روی و کوه‌نوردی وسط باشد ممکن است حمل آن‌ها به راحتی رکرو نباشد.

این روزها که هنوز هوا بین پاییز و تابستان مردد است، طبیعت‌گردی و کوه‌نوردی طرفداران زیادی دارد. با برنر رکرو بابت غذا و نوشیدنی در خارج از خانه خیال‌تان راحت است.

برای دیدن این محصول کشور تایوان، این لینک را ببینید و بعد راهنمای خرید را مطالعه کنید.