تابستان و فصل خوب نوشیدنی‌های سرد و ماکتیل‌های خوشمزه تمام شده و وقت‌اش رسیده به نوشیدنی‌های گرم و جذاب برای شش ماه دوم سال فکر کنیم. کافه‌نشین‌ها هم در شش ماه دوم سال بیشتر تمایل پیدا می‌کنند به نوشیدنی‌های گرم و طعم‌های تازه. همزمان با نوشتن این مطلب، دومین طرح تلگرامی در کانال شرکت سمیر در حال اجرا ست. طرح ده روز ده دستورتهیه که در آن به دستورتهیه نوشیدنی‌های گرم با سیروپ‌های ۱۸۸۳ پرداخته می‌شود. از این حرف‌ها گذشته، چه کافه‌دار باشید و چه کافه‌نشین، بد نیست مروری بکنیم بر پنج نوشیدنی محبوب شکلاتی و شیری برای شش ماه دوم سال.

هات‌چاکلت کره‌ی بادام‌زمینی
این هات‌چاکلت خوش‌طعم و عطر به‌راحتی می‌تواند یکی از بهترین نوشیدنی‌های گرمی باشد که در شش ماه دوم سال می‌نوشید. مواد تشکیل‌دهنده‌اش لذتِ بعد از نوشیدن‌اش را تضمین می‌کند. به این ترکیب فکر کنید؟ نوتلا، کره بادام زمینی، پودر هات چاکلت با همراهی مارشملو. در صورت تمایل نوتلا را بیشتر بریزید و از فندق خردشده برای تزیین استفاده کنید. یک همراه عالی برای یک روز بارانی.

ماچالاته
پودر سبز و مفید ماچا این روزها در برخی کافه‌ها و فروشگاه‌ها یافت می‌شود. چای سبز ماچا هم محبوب گیاهخواران است و هم کسانی که به نوشیدنی‌ها و غذاهای کم‌کالری اهمیت می‌دهند. یک قاشق چای‌خوری پودر ماچا را در آب داغ حل کنید و به آن شیر نارگیلی و عسل اضافه کنید. به همین سادگی می‌توانید ماچالاته درست کنید و از نوشیدن‌اش لذت ببرید.

هات‌چاکلت مکزیکی
هات‌چاکلت ساده و غلیظ همیشه طرفداران خودش را داشته. به‌خصوص در ماه‌های سرد سال که با طعم‌دهنده‌های مختلف وظیفه‌ی گرم کردن آدم‌ها را به عهده می‌گیرند. این‌بار بیایید از ترکیب‌های ‌آشنای هات‌چاکلت با طعم‌دهنده‌های کلاسیک فاصله بگیریم و دنیای تازه‌ای از طعم شکلات داغ را کشف کنیم. پودر هات‌چاکلت مکزیکی از این مواد تهیه می‌شود: شکر قهوه‌ای، پودر زنجبیل، پودر دارچین، پودر کاکائو و پودر شیر یا شیر خشک. با نسبت‌های دلخواه می‌توانید این مواد را با هم ترکیب کنید و بعد در شیر یا آ‌ب داغ حل کنید. نوش جان!

هات‌چاکلت و بستنی
به‌نظر عجیب می‌رسد، نه؟ هات‌چاکلت با همراهی بستنی چه طعمی می‌تواند داشته باشد؟ برای کشف این لذت باید ابتدا هات‌چاکلت ساده را جداگانه درست کنید. فرق نمی‌کند به‌صورت خانگی شکلات جامد را آب کنید یا از پودرهای آماده‌ی هات‌چاکلت استفاده کنید. پس از آماده شدن نوشیدنی به آن بستنی نعنایی یا بستنی بادام‌زمینی اضافه کنید. اگر با نعنا همراهش کنید، طعمی شبیه به شکلات پرطرفدار افترایت احساس می‌کنید.

لاته‌ماسالا
اسم ماسالا ناخودآگاه ذهن شنونده را به هند می‌برد. کشوری که هرجای آن باشید دستتان از ماسالا کوتاه نمی‌ماند. ادویه ماسالا تنوع زیادی برای انواع استفاده‌ها دارد. ادویه ماسالا برای نوشیدنی‌ها ترکیبی از زنجبیل، هل، میخک، دارچین و کمی فلفل سیاه است. اگر دست‌تان از سفر به هند کوتاه است، می‌توانید لاته‌ماسالای خودتان را درست کنید و سفری ذهنی به هند بروید. بعد از ترکیب ادویه ماسالا با چای سیاه و کمی شیر از عطر هل و دارچین آن لذت ببرید.

امیدواریم با این نوشیدنی‌ها شش ماه دوم سال دم‌تان همواره گرم بماند و سرما به دل‌هایتان راه پیدا نکند.