شرکت سمیر اولین کمپ تخصصی قهوه، چای و کاکائو را با همکاری اومامی کمپ در کشور ویتنام برگزار می‌کند. اما در این کمپ ۱۰ روزه چه اتفاقاتی می‌افتند و چرا این کمپ در کشور ویتنام برگزار می‌شود؟ برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می‌کنیم این متن را بخوانید.

فلسفه‌ی اومامی اِریا (Umami area) کشف دوباره‌ی قابلیت‌های چشایی و گستره‌ی طعمی ست. اومامی که همان طعم پنجمی ست که ما دریافت می‌کنیم، تلاش می‌کند تا مفاهیم مربوط به ویژگی‌های طعمی و عطری و دستورهای تهیه را با بهره‌گیری از کنجکاوی آدم‌ها بازتعریف کند و از نو به کشف بپردازد. از این رو اومامی اریا با برگزاری کمپ‌های تخصصی قهوه در نقاط مختلف و برای افراد از ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف و همین‌طور با استفاده از اساتید به‌نام و حرفه‌ای سعی می‌کند لذت کشف و یادگیری را به شرکت‌کنندگان ببخشد. در همین راستا نیز شرکت سمیر با همراهی اومامی اریا اولین کمپ تخصصی قهوه، چای و کاکائو را برای ایرانیان در ویتنام برگزار می‌کند. اما چرا ویتنام؟

ویتنام اولین کشور آسیایی بود که اومامی اریا در آن کمپ برگزار کرد. قهوه‌ی ویتنام نزد عموم و در ذهن افراد به عنوان قهوه‌ای نامرغوب و بی‌کیفیت شهرت دارد. اما آیا با فلسفه‌ی اومامی اگر به این کشور و صنعت قهوه، چای و کاکائو در آن نگاه کنیم، چیزهای دیگری را کشف نمی‌کنیم؟ ویتنام یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قهوه‌ی دنیا ست و با داشتن سهم ۱۷ درصدی از تولید قهوه در جهان، بزرگترین تولیدکننده‌ی قهوه‌ی ربوستا هم به حساب می‌آید. اما این شهرت بیشتر از اینکه به کیفیت قهوه مرتبط باشد، به کمیت اشاره می‌کند. کمپ اومامی واقعیت دیگری از تولید قهوه در این کشور را نشان می‌دهد. واقعیتی که در آن مزرعه‌دارانی در ویتنام به تولید قهوه‌ی مرغوب می‌پردازند و این امر به مرور خروجی قهوه‌ی ویتنام را تغییر خواهد داد. استانداردها در ویتنام رو به تغییر و رشد است و این نکته چیزی نیست که از چشم اومامی دور بماند. کمپ ویتنام با حضور آدم‌هایی که پیشینه و فرهنگ متفاوت دارد، نگاه افراد متخصص را به ویتنام تغییر می‌دهد.

مدرسان کمپ اومامی هم از افراد با اشتیاق، توانا و متخصص انتخاب شده‌اند. ارمانو پروتی (Ermanno Perotti)، آندرج گودینا (Andrej Godina)، آندره اونلی (Andrea Onelli) و سامان میرزابابایی مدرسان کمپ اومامی ویتنام هستند که از ۱۰ تا ۲۱ آذرماه ۹۶ برگزار می‌شود.

مدرسان اومامی متخصصان انجمن قهوه تخصصی هستند و براساس سیستم دیپلم قهوه‌ی این انجمن تدریس می‌کنند. آندرج گودینا رئیس اومامی اریا در ایتالیا به دنیا آمده و مدرس رسمی انجمن قهوه تخصصی ست و متخصص در زمینه‌ی آزمایش قهوه. او درجه‌ی مستری باریستایی را دارد و در زمینه‌ی علم، تکنولوژی و اقتصاد صنعت قهوه دکترا گرفته است.

ارمانو پروتی در رشته‌ی اقتصاد و توسعه تحصیل کرده و از این علم برای تحلیل کار مزرعه‌های کوچک قهوه و کاکائو در آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و آسیای جنوب‌شرقی استفاده کرده است. او همچنین مدرس رسمی انجمن قهوه تخصصی ست و به قهوه و آدم‌های درگیر در صنعت قهوه عشق می‌ورزد. آندره اونلی هم یکی دیگر از مدرسان رسمی انجمن قهوه تخصصی ست که به قهوه‌آزمایی و کشف ویژگی‌های عطری و طعمی قهوه علاقه دارد. او در تمامی ماژول‌های دیپلم قهوه فعالیت کرده، اما تمرکز اصلی‌اش بر سنسوری، قهوه سبز و روست یا همان برشته‌کردن قهوه است. او با علاقه‌ای که به علم قهوه دارد به کشورهای مختلفی که در کمربند قهوه جزو تولیدکنندگان این گیاه محبوب هستند سفر کرده و درباره‌ی صنعت قهوه تحقیق کرده. به تازگی کاکائو و چای هم به علاقه‌مندی‌ها و تحقیقات او اضافه شده‌اند و از این رو در کمپ قهوه ویتنام هم در تیم مدرسان حضور دارد. سامان میرزابابایی مدیرعامل شرکت سمیر و مدرس رسمی انجمن قهوه تخصصی ست. او در رشته‌ی صنایع غذایی تحصیل کرده و از سال ۸۷ در زمینه‌ی واردات و فروش قهوه در ایران فعالیت می‌کند.

کمپ تخصصی ویتنام از تاریخ ۱۰ آذر تا ۲۱ آذر ۹۶ برگزار می‌شود و مهلت ثبت‌نام آن تا دهم مهر است و طراحی پوستر این رویداد جذاب را بهداد صالحی انجام داده. شرکت‌کنندگان در این دوره از مزرعه‌های قهوه، کاکائو و چای بازدید می‌کنند، با روش‌های فرآوری این سه محصول آشنا می‌شوند و در کارگاه‌های عملی برشته کردن قهوه (مقدماتی و متوسطه) و دانه سبز (متوسطه و پیشرفته) شرکت می‌کنند. بازدید از زیبایی‌های ویتنام و آشنایی با فرهنگ و غذاهای بومی این کشور نیز از برنامه‌های جانبی این سفر است.